14 Mar

Juniorzy rozpoczynają walkę o finał MP

Podopieczni Adama Miotka już jutro powalczą o przepustkę do finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów. Czeka ich jednak nie lada wyzwanie, bowiem na jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc mają również ochotę zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, Jastrzębia-Zdroju oraz Sanoka.

W wyniku losowania Trefl Gdańsk został gospodarzem jednego z czterech turniejów półfinałowych mistrzostw kraju, które odbywają się od 15 do 17 marca. Razem z młodymi „gdańskimi lwami” do grupy I trafił TSV Sanok, Jastrzębski Węgiel oraz MMKS Kędzierzyn-Koźle. Mecze rozgrywane będą systemem „każdy z każdym”, a do głównego finału awansują dwie najlepsze ekipy.

Pierwszy dzień rywalizacji otworzy mecz gdańszczan z kędzierzynianami (godz. 13.00), potem zmierzą się ze sobą drużyny z Sanoka oraz Jastrzębia-Zdroju (godz. 15.00). W sobotę najpierw zobaczymy starcie MMKS-u i Jastrzębskiego (godz. 15.00), a potem gospodarzy z sanoczanami (godz. 17.00). Na zakończenie turnieju siatkarze TSV staną naprzeciw drużyny z Kędzierzyna-Koźla (godz. 16.00), a Trefl Gdańsk podejmie jastrzębian (godz. 18.00).

Piątkowe oraz niedzielne pojedynki odbędą się w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej 61, a w sobotę zespoły przeniosą się do hali treningowej ERGO ARENY.

Podopieczni Adama Miotka oraz Edwarda Pawlun w zeszłym sezonie wrócili do Gdańska jako siódma drużna w kraju, więc teraz zrobią wszystko, co w ich mocy, by ponownie znaleźć się w finałowym etapie rozgrywek i poprawić ten rezultat. Z pewnością nie zabranie walki o każdą piłkę, zatem wielkie emocje gwarantowane!

Zapraszamy na trybuny. Do zobaczenia!

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni