MECZ BEZ KIBICÓW, POLSAT SPORT EXTRA Cuprum Lubin vs Trefl Gdańsk
Kup bilet
10 Kwi

Juniorzy rozpoczynają walkę o medale

Do Dębicy zawitało dziś osiem najlepszych drużyn juniorskich, które w połowie marca wywalczyły przepustkę do finałów mistrzostw Polski. Wśród nich znaleźli się podopieczni Adama Miotka, którzy z gdańskiego półfinału awansowali wraz z Jastrzębskim Węglem. 

Organizacja Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej przypadła w tym roku Dębicy. Ugości ona osiem najlepszych polskich ekip, które od 10 do 14 kwietnia rozegrają w sumie 18 meczów – 12 grupowych i 6 o miejsca.

Żółto-czarni trafili do grupy B, w której zmierzą się z UMKS-em MOS-em Wolą Warszawa, AKS-em V LO Rzeszów oraz KS-em Metrem Warszawa. Natomiast w grupie A znaleźli się jastrzębianie, AZS 2020 Częstochowa, AZS UWM Olsztyn i EKS Skra Bełchatów. Rywalizacja grupowa będzie toczyć się systemem „każdy z każdym”, następnie zespoły z IV miejsc powalczą o siódmą lokatę w MP, te z III miejsc – o piątą. Po dwie najlepsze drużyny z obu grup będą kontynuowały walkę o medale: I m. gr. A z II m. gr. B oraz II m gr. A z  I m. gr. B. W niedzielę poznamy zwycięzców.

Na początku turnieju siatkarzom Adama Miotka przyjdzie zagrać ze stołecznym UMKS-em MOS-em Wolą, w czwartek staną naprzeciw rzeszowian, a etap grupowy zakończą pojedynkiem z drugim warszawskim reprezentantem. Przypomnijmy, że w zeszłym roku gdańszczanie wrócili do domów jako siódma drużyna w Polsce, w ostatnim spotkaniu pokonując Dafi Społem Kielce 3:1.

Dodatkową motywacją do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu będzie możliwość załapania się do programu Red Bulla „Siatkarskie Skrzydła”. Zagwarantuje on wybranym laureatom pomoc w rozwinięciu skrzydeł poprzez otoczenie zawodników fachową opieką medyczną, dzięki której będą mogli sprawdzić swoją wydolność, mobilność i psychomotorykę. To pomoże młodym sportowcom dobrać wraz z trenerami klubowymi i sztabem Polskiego Związku Piłki Siatkowej odpowiednie ćwiczenia indywidualne, by mogli lepiej wykorzystać swoje atuty.


Harmonogram finałów Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej Dębica 2019:

środa
10.00 AZS 2020 Częstochowa – AZS UWM Olsztyn
12.30 EKS Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel
16.00 UMKS MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk
18.30 KS Metro Warszawa – AKS V LO Rzeszów

czwartek
10.00 AZS UWM Olsztyn – Jastrzębski Węgiel
12.30 AZS 2020 Częstochowa – EKS Skra Bełchatów
16.00 Trefl Gdańsk – AKS V LO Rzeszów
18.30 UMKS MOS Wola Warszawa – KS Metro Warszawa

piątek
10.00 EKS Skra Bełchatów – AZS UWM Olsztyn
12.30 Jastrzębski Węgiel – AZS 2020 Częstochowa
16.00 KS Metro Warszawa – Trefl Gdańsk
18.30 AKS V LO Rzeszów – UMKS MOS Wola Warszawa

sobota
10.00 IV m. z gr. A – IV m. z gr. B (o 7. miejsce)
12.30 III m. z gr. A – III m. z gr. B (o 5. miejsce)
16.00 I m. z gr. A – II m. z gr. B
18.30 II m. z gr. A – I m. z gr. B

niedziela
10.00 mecz o 3. miejsce
12.30 mecz o 1. miejsce

 

Fot. 058sport.pl

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni