Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
27 cze

Jakub Jarosz nowym atakującym Trefla Gdańsk

Po dekadzie Jakub Jarosz wraca do Trefla Gdańsk. Atakujący przenosi się do Gdańska z Katowic, gdzie przez ostatnie pięć lat reprezentował barwy tamtejszego GKS-u. – Jestem niezwykle szczęśliwy, że w przyszłym sezonie barw Trefla Gdańsk będzie bronić Jakub Jarosz. Jego doświadczenie i umiejętności z pewnością przyczynią się do osiągnięcia naszych założeń i celów – powiedział Dariusz Gadomski.

Jakub Jarosz rozpoczął swoją karierę siatkarską w 2001 roku w Gwardii Wrocław, gdzie grał przez trzy lata.  Następnie przez  kolejne trzy sezony reprezentował barwy KS Delic-Pol Norwid Częstochowa. Jego kariera klubowa obejmuje występy w czołowych klubach zarówno w Polsce, jak i za granicą, takich jak: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Andreoli Latina, Łuczniczka Bydgoszcz, El Jaish S.C., Asseco Resovii Rzeszów. W sezonach 2013/2014 i 2014/2015 reprezentował barwy LOTOS Trefla Gdańsk. Przez ostatnie pięć lat Jakub Jarosz związany był z GKS-em Katowice, gdzie pełnił funkcję kapitana zespołu.

Jakub Jarosz może pochwalić się licznymi sukcesami klubowymi. W 2001 roku wraz z wrocławską drużyną zdobył srebro na mistrzostwach Polski młodzików, natomiast grając w Częstochowie w 2004 sięgnął po srebrny medal mistrzostw Polski juniorów, a rok później po brąz. W 2009 roku reprezentując barwy PGE Skry Bełchatów został mistrzem PlusLigi oraz wygrał Puchar Polski. W 2011 roku razem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle sięgnął po srebro mistrzostw Polski oraz zajął drugie miejsce w Pucharze CEV. Dwa sezony później, grając we włoskiej Adreoli Latina, także wywalczył wicemistrzostwo w rozgrywkach Pucharu CEV.

Jakub Jarosz odnosił także liczne sukcesy w reprezentacji Polski. Po zakończeniu swojego pierwszego seniorskiego sezonu ligowego otrzymał powołanie do kadry B przygotowującej się do wyjazdu na Uniwersjadę, a następnie został wybrany przez Krzysztofa Felczaka do dwunastki udającej się do Bangkoku. W 2009 roku sięgnął po złoto na mistrzostwach Europy, a dwa lata później po brąz. W 2011 roku zajął trzecie miejsce w rozgrywkach Ligi Światowej, a rok później zdobył w nich złoty medal. W 2011 roku wywalczył wicemistrzostwo Pucharu Świata. Jakub Jarosz zdobył także brąz (2010) oraz dwukrotnie złoto (2012, 2013)  podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Ponadto w 2005 roku został złotym medalistą na mistrzostwach Europy kadetów oraz wybranym MVP tego turnieju.

Bardzo się cieszę, że przenoszę się do Gdańska i ponownie będę reprezentować barwy Trefla – mówi Jakub Jarosz. – Frekwencja w hali oraz wspaniały doping kibiców są dodatkowym motorem napędowym do działania. Przede wszystkim chcę prezentować dobrą i stabilną formę na boisku. Ponadto uważam, że Gdańsk jest doskonałym miejscem do życia, dlatego gdy pojawiła się oferta gry, nie zastanawialiśmy się z rodziną zbyt długo. Jestem przekonany, że Gdańsk jest idealnym miastem dla mnie i moich bliskich oraz że razem z drużyną możemy postawić ambitne cele i razem podejmować nowe wyzwania  – zakończył Jakub Jarosz.

Swojego zadowolenia nie kryje także prezes Trefla Gdańsk, Dariusz Gadomski.

Jestem niezwykle szczęśliwy, że w przyszłym sezonie barw Trefla Gdańsk będzie bronić Jakub Jarosz. Jego doświadczenie i umiejętności z pewnością przyczynią się do osiągnięcia naszych założeń i celów – mówi Dariusz Gadomski. – Kuba przez całą swoją karierę zbierał doświadczenie na polskich i zagranicznych parkietach grając w wielu klubach i w reprezentacji Polski. Zawodnik z tak bogatym stażem i kompetencjami z pewnością pomoże całemu zespołowi. Wierzę, że jego obecność na boisku oraz poza nim będzie inspiracją dla drużyny – zakończył Dariusz Gadomski.

Jakub Jarosz związał się z klubem rocznym kontraktem.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Partner Techniczny

Patroni medialni