MECZ BEZ KIBICÓW, POLSAT SPORT EXTRA Cuprum Lubin vs Trefl Gdańsk
Kup bilet
25 Cze

Jak obstawiać siatkówkę?

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce – wiele osób gra w siatkówkę amatorsko, kibicuje zespołom i reprezentacji w trakcie meczów, a także… typuje wyniki spotkań siatkarskich u legalnych bukmacherów. Czas pozostały do rozpoczęcia nowego sezonu warto poświęcić na zapoznanie się z zasadami obstawiania siatkówki – kto wie, może te informacje przełożą się później na wygraną…

W odróżnieniu od zakładów na piłkę nożną czy piłkę ręczną, podstawowe zakłady bukmacherskie na mecze siatkarskie są dwudrogowe. Oznacza to, że jako ogólny wynik typować można jedynie zwycięstwo gospodarzy (typ 1) lub gości (typ 2), co oczywiście jest związane z faktem, że w siatkówce nie ma remisów. Oprócz tego, kibice siatkarscy mogą obstawiać wiele innych zakładów:

  • dokładny wynik – czyli konkretny rezultat setowy, jakim zakończy się mecz,
  • liczba setów – wytypowanie, ile setów będzie trzeba rozegrać w meczu, aby poznać zwycięzcę,
  • under/over – czyli obstawianie, czy dana drużyna przekroczy lub nie przekroczy określonego pułapu „małych punktów” w secie lub całym meczu,
  • zdobycz zespołu – wytypowanie, czy dana drużyna w secie/meczu przekroczy limit „małych punktów” ustalony przez bukmachera,
  • parzyste/nieparzyste – jest to zakład, w którym typuje się, czy po zsumowaniu zdobyczy punktowych obu drużyn w całym meczu wynik będzie parzysty czy nieparzysty,
  • wynik zawodnika – jest to rodzaj zakładów, w którym typuje się, czy dany zawodnik przekroczy liczbę punktów określoną przez bukmachera.

Które z tych zakładów cieszą się największym zainteresowaniem graczy? – Najpopularniejszymi rynkami są typy na wynik meczu, ilość punktów under/over i handicap setowy. W sytuacjach, gdy dochodzi do konfrontacji wyrównanych drużyn warto obstawiać liczbę setów np. over 3.5, z kolei w meczach potentata z underdogiem w celu podbicia kursu na faworyta warto zastosować handicap setowy +1.5 dla słabszej ekipy – pisze Magda Stępień, ekspertka portalu LegalSport.pl w swojej analizie dotyczącej stawiania zakładów na siatkówkę w ofercie polskich legalnych bukmacherów.

Co istotne rozpoczynając przygodę z typowaniem można skorzystać z licznych promocji dla nowych klientów i pierwsze zakłady zawierać za darmo, np.: w ramach powitalnego freebetu od STS, Totalbet czy Fortuna (zwykle 20 zł do 50 zł). Takie freebety odbiera się za kod promocyjny jak np. LEGALSPORT, podawany podczas rejestrowania nowego konta internetowego na stronach legalnych operatorów zakładów.

Jak typować mecze Trefla?

Choć do rozpoczęcia kolejnego sezonu PlusLigi pozostało jeszcze dużo czasu, warto przeanalizować statystyki dotyczące występów Trefla w ubiegłych rozgrywkach – wiedza ta naprawdę może przydać się do prawidłowego typowania zakładów. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa, dlatego też Trefl zagrał w nim jedynie 25 spotkań, na które złożyło się 96 setów, co daje średnią 3,84 seta na mecz. Wynika z tego, że spotkania Trefla najczęściej kończą się wynikiem 3:0 lub 3:1, a zatem typowanie takiego wyniku daje największą szansę na wygraną. Średnia zdobytych punktów ma mecz wynosiła ponad 63, co warto mieć na uwadze i w zakładach under/over obstawiać zdobycze w tych właśnie granicach.

Oczywiście należy mieć na względzie, że każdy sezon rządzi się swoimi prawami, więc nadchodzące rozgrywki, których początek zaplanowano na wrzesień, mogą być zupełnie inne. Ostatecznie typowanie zakładów to połączenie wiedzy, analizy statystyk oraz… szczęścia.

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem i mogą uzależniać. Korzystanie z usług operatorów zakładów bukmacherskich jest przeznaczone jedynie dla osób powyżej 18 roku życia.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni