Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim
Kup bilet
31 Sie

Historyczny złoty medal Trefla Gdańsk w minisiatkówce

W miniony weekend w Arenie Gliwice odbywał się Wielki Finał Kinder Joy of Moving 2021. W turnieju wystartowało 195 drużyn z całej Polski, ponad 900 zawodniczek i zawodników rywalizowało o mistrzostwo kraju w kategoriach dwójek, trójek i czwórek dziewcząt oraz chłopców. Trefl Gdańsk swoich reprezentantów w minisiatkówce miał aż w trzech kategoriach chłopców, z czego w kategorii trójek w barwach „gdańskich lwów” wystąpiły dwie drużyny. Trójka, w której w skład wchodzili Adam Potempa, Arkadiusz Wlazly, Marcel Huk i Mateusz Skierkowski wywalczyła historyczne, pierwsze dla Trefla złoto w tych rozgrywkach.

Wielki Finał Kinder Joy of Moving to zwieńczenie całorocznej pracy tysięcy młodych zawodniczek i zawodników oraz ich trenerów. Impreza, która skupia prawie tysiąc najzdolniejszych siatkarskich adeptów z całego kraju to sportowe święto, podczas którego jeszcze ważniejsze niż rywalizacja są kultywowanie takich wartości jak postępowanie zgodnie z zasadami fair-play, wzajemny szacunek, radość, zabawa. Trefl Gdańsk już od kilku sezonów rokrocznie ma swoich reprezentantów w Wielkim Finale zmagań w minisiatkówce, ale w tym roku był najliczniejszym klubem w kategorii chłopców, a także sięgnął po pierwsze złoto w tych zmaganiach w swojej historii. Poza trójką, która uplasowała się na pierwszym miejscu podium udany występ w Wielkim Finale Kinder Joy of Moving 2021 zaliczyła także czwórka reprezentowana przez Kamila Kurasa, Marcela Schadacha, Filipa Kozakiewicza i Łukasza Piotrowicza. Rozgrywając bardzo dobry turniej otarli się oni o strefę medalową, ostatecznie kończąc rozgrywki na 6. miejscu.  Dwójka w składzie Rafał Pączek i Oliwier Zenio w całych rozgrywkach zajęła 13. miejsce, natomiast drugi skład trójek, w który wchodzili Jakub Tymiński, Bartosz Świerczewski, Nikodem Brzoskowski i Tomasz Kiszkurno zakończył Kinder Joy of Moving 2021 na 22. miejscu.

Dobry rezultat w mistrzostwach Polski w minisiatkówce to owoc konsekwentnej pracy z dziećmi, która jest od lat wykonywa w Treflu Gdańsk. Wychowywanie siatkarskich adeptów od najmłodszych lat ma także swoje przełożenie na rozgrywki młodzieżowe w starszych kategoriach wiekowych. Sezon 2020/2021 był kolejnym,  w którym Trefl miał swoje drużyny we wszystkich turniejach finałowych. Juniorzy sezon zakończyli z brązowymi medalami, juniorzy młodsi „gdańskich lwów” to szósta ekipa w kraju, a młodzicy już są w najlepszej ósemce w Polsce i obecnie szykują się do ostatecznych zmagań, które odbędą się w dniach 9-12 września w Będzinie.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni