MECZ O 5. MIEJSCE Trefl Gdańsk vs Asseco Resovia Rzeszów
Kup bilet
02 Maj

„Gdańskie lwy” w Sopotorium Medical Resort

W sezonie 2020/2021 siatkarze Trefla Gdańsk korzystali z nowego miejsca na trójmiejskiej mapie obiektów hotelowych z rozbudowaną strefą medyczną oraz SPA – Sopotorium Medical Resort. Sopotorium to zarówno luksusowy hotel nad samym morzem, jak i centrum medyczne oferujące odnowę biologiczną, fizjoterapię i różnego rodzaju zabiegi terapeutyczne. Ostatnio odwiedzili je trener Michał Winiarski oraz zawodnicy Mariusz Wlazły, Kewin Sasak i Karol Urbanowicz. „Gdańskie lwy” poza relaksem w basenie solankowym korzystały z leczniczych właściwości tężni, masażu, fali uderzeniowej, czy kriokomory. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Sopotorium to miejsce, które jest w pełni harmonijne z uzdrowiskowym charakterem nadmorskiego kurortu. Położenie tuż przy plaży w połączeniu z szeroką ofertą strefy SPA i Medical Center sprawia, że to idealna lokalizacja, by zregenerować siły. Z których punktów z bogatej oferty Sopotorium skorzystały ostatnio „gdańskie lwy”? Trener Michał Winiarski wybrał zabieg falą uderzeniową. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu fali akustycznej emitowanej pod ciśnieniem, dzięki czemu może ona przenosić energię w bolące miejsca. Jest stosowana w terapii mającej na celu zredukowanie długotrwałego bólu układu kostno-stawowo-mięśniowego. Drugim zabiegiem wybranym przez trenera Winiarskiego był zabieg krioterapeutyczny, czyli leczenie zimnem. Terapia w kriokomorze polega na krótkotrwałym poddaniu ciała działaniu bardzo niskich temperatur od –160 do –110 stopni Celsjusza. Krioterapia działa prozdrowotnie, wspiera walkę z bólem, pomaga w oddziaływaniu rehabilitacyjnym, sprawdza się w medycynie estetycznej, sportowej i odnowie biologicznej, wywiera wpływ upiększający i anty-aging.

Kapitan „gdańskich lwów” Mariusz Wlazły wybrał masaż, który jest najbardziej popularnym zabiegiem odnowy biologicznej i polecany jest nie tylko sportowcom. Masaż  dobrze wpływa na skórę, powoduje rozluźnienie mięśni , przynosząc ulgę zmęczonym partiom. Ponadto pozytywnie wpływa na całe ciało i umysł, działając relaksująco i odprężająco. Masaż ma na celu przyspieszenie przepływu krwi oraz pobudzenie organizmu do wytworzenia endorfin.

Każdemu z nas potrzebne jest rozluźnienie napięcia mięśniowego, dlatego że nasze mięśnie bardzo szybko magazynują stres. Z zakresu masażu terapeutycznego mogą korzystać w zasadzie wszyscy, nie tylko sportowcy, ale każdy, kto siedzi długo za biurkiem – mówi Beata Latos, kierownik Medical Center.

Kewin Sasak i Karol Urbanowicz relaksowali się w basenie, jacuzzi oraz tężni wykorzystując dobroczynne właściwości solanki, która jest bogata w minerały i pomaga w oczyszczeniu, regeneracji i odnowieniu struktury skóry. Zawodnicy korzystali również z sauny fińskiej, która słynie z właściwości wzmacniających układ odpornościowy oraz poprawiających nastrój. Sucha sauna przyczynia się także do usuwania toksyn z organizmu i zbędnych produktów przemiany materii, co sprzyja lepszemu samopoczuciu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo oraz zapoznania się z ofertą Sopotorium – https://www.sopotorium.pl/medical-center/o-medical-center.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni