Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
22 sty

Gdańscy juniorzy mistrzami Pomorza, Trefl Lębork liderem gr. I

Od piątku do niedzieli (19-21 stycznia) Trefl Gdańsk I, Trefl Gdańsk II, GKS Stoczniowiec Gdańsk oraz MKS KORAB POSM Puck stoczyły walkę o tytuł mistrza województwa pomorskiego w kategorii juniorów. W rundzie zasadniczej drużyna Adama Miotka nie przegrała ani jednego spotkania, tracąc zaledwie seta w spotkaniu z młodszymi kolegami z Trefla, zatem była zdecydowanym faworytem rozgrywek. Z tej roli wywiązała się bardzo dobrze, choć w pierwszym meczu zawodnicy Mariusza Łobacza mocno postraszyli starszych gdańszczan, gdy pierwsze dwa sety padły ich łupem. Potem Trefl Gdańsk I przebudził się i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pozostałe spotkania również zakończyły się po myśli pierwszej ekipy żółto-czarnych, jednak trzeba przyznać, że niedzielne starcie z GKS-em Stoczniowcem dostarczyło kibicom więcej emocji niż sobotnie z Puckiem. Pierwsze dwa sety, dość pewnie wygrane, zwiastowały szybkie zwycięstwo gospodarzy, ale w trzecim, kiedy trener Miotk dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, goście przejęli kontrolę, przedłużając mecz o jedną partię. W czwartej odsłonie pojedynku żółto-czarni wrócili do podstawowego ustawienia i dobrej gry z początku spotkania, zapewniając sobie złoto w rozgrywkach wojewódzkich. Na trzecim miejscu uplasował się Trefl Gdańsk II, który po piątkowym przegranym tie-breaku w sobotę nie dał rady powstrzymać GKS-u Stoczniowca, ulegając mu 1:3, z kolei w niedzielnym starciu pewnie ograł MKS KORAB POSM Puck 3:0.

W sobotę również drugoligowcy mieli dwa powody do zadowolenia. Pierwszy – wygrali ostatni mecz rundy zasadniczej II ligi, rozgrywając koncertowe spotkanie. Edward Pawlun do Dobrego zabrał tylko ośmiu zawodników, gdyż kilku młodszych w tym czasie grało w rozgrywkach juniorskich, jednak to nie podcięło skrzydeł lęborczanom, którzy jak lwy walczyli o każdą piłkę. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Gracjan Mączka, uzyskując 100% w ataku oraz Bartosz Plasun, w którego ręce trafiła nagroda MVP. Trener podkreślił, że to był trzeci z rzędu doskonały mecz przyjmującego Trefla. Po drugie w drodze powrotnej do lęborczan dotarły informacje o pokonaniu KS-u Stali Grudziądz przez Wilczyn 3:0, co oznaczało, że żółto-czarni kończą ten etap rozgrywek na pierwszym miejscu w grupie 1.

Mniej szczęścia w ten weekend mieli gdańscy drudzy kadeci, którzy przegrali sobotnie starcie z SPS-em  Lębork w tie-breaku. Po pierwszych dwóch straconych setach, trzeci i czwarty padły ich łupem i wydawało się, że w piątym pójdą za ciosem, szczególnie że przedostatnią partię zawodnicy Ariela Fijoła wygrali do 16. Niestety, tak się nie stało i z triumfu ostatecznie cieszyli się gospodarze.

Co nie wyszło w sobotę w kategorii kadetów, udało się zrealizować w niedzielę w młodzikach. W turnieju, w którym oprócz Trefla Gdańsk I znaleźli się także Trefl Gdańsk II oraz UKS Suchanik Gdańsk, ci pierwsi nie mieli sobie równych, wygrywając każdy pojedynek 2:0. Drugi zespół żółto-czarnych, mimo walki, musiał uznać wyższość przeciwników również w spotkaniu z UKS-em Suchanikiem.