NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
02 Kwi

Frekwencyjnie najlepsi – Trefl Gdańsk i jego kibice liderem PlusLigi

45 180 fanów podczas 12 meczów – to najliczniejsza publiczność minionego sezonu PlusLigi, a zgromadził ją Trefl Gdańsk na trybunach ERGO ARENY. Poszczególne spotkania gdańszczan znajdują się także na wszystkich trzech miejscach podium zestawienia pojedynczych meczów z najwyższymi wynikami frekwencyjnymi.

Trefl Gdańsk w sezonie 2019/2020 rozegrał 13 domowych meczów, ale jeden z nich – spotkanie z Aluronem Virtu CMC Zawiercie 11 marca – odbywał się przy pustych trybunach ze względu na niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa. W pozostałych 12 meczach gdańszczan wspierało w sumie 45 180 fanów – o 7 856 więcej niż w przypadku drugiej Asseco Resovii Rzeszów (łącznie 37 324 kibiców) oraz aż o 18 326 osób więcej niż w zajmującej trzecie miejsce VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa (w sumie 26 854 fanów). Ten wynik „gdańskich lwów” i ich kibiców oznacza także najwyższą średnią frekwencję w przeliczeniu na pojedyncze spotkania – przeciętnie 3 765 osób. Średnio 3 393 fanów gromadziły starcia rzeszowian, a 2 238 osób spotkania stołecznej ekipy.

Mecze Trefla Gdańsk dominują także w zestawieniu pojedynczych spotkań o najwyższej frekwencji. Oczywiście najlepszy wynik sezonu 2019/2020 PlusLigi to „Mecz Kaszubski”, który zgromadził na trybunach 9980 osób, w tym 6500 dzieci z Kaszub, ale także drugie i trzecie miejsca ligowego podium należą do gdańszczan. Tuż za wynikiem „Meczu Kaszubskiego” znalazło się inauguracyjne starcie z PGE Skrą Bełchatów, w którym drużynę trenera Winiarskiego wspierało 5500 fanów oraz grudniowy mecz w ERGO ARENIE z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, który zgromadził na trybunach 4600 osób. W pierwszej dziesiątce są jeszcze pojedynek Trefla z Indykpolem AZS-em Olsztyn – 4100 kibiców i szóste miejsce – oraz spotkanie z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa – 3 850 fanów i ósma pozycja.

Mecze Trefla Gdańsk to oczywiście wspaniałe przeżycia sportowe, ale też masa atrakcji dla młodszych i starszych kibiców. Stałymi elementami spotkań gdańszczan były zlokalizowane przy parkiecie kącik zabaw Trefla, dmuchaniec Stadionu Energa Gdańsk i mini boisko do siatkówki od Sportpoland.com, a w zależności od meczu pojawiały się dodatkowe atrakcje – m.in. koło fortuny Kina Helios z nagrodami z okazji Dnia Kobiet, tor gokartowy dla najmłodszych, gdy terminy meczów szczególnie sprzyjały rodzinnej rozrywce, czy stoiska z aparatami do mierzenia ciśnienia i ziołowymi specjałami od sieci aptek „Dbam o zdrowie”, gdy mecz rozgrywany był w styczniu w Dniu Dziadka. Atrakcje przy parkiecie wzbogacały też oczywiście różnorodne animacje z wykorzystaniem ekranów kosza centralnego nad boiskiem – w ostatnich meczach dużo radości sprawiał kibicom „drum cum” – w rytm popularnej piosenki Safri Duo publiczność wybijała rytm na wirtualnych bębnach.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie z trybun i do zobaczenia w sezonie 2020/2021! Tymczasem zostańcie w domach i odwiedzajcie nasze social media, gdzie także czeka dużo atrakcji.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni