Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
13 cze

Fabian Majcherski libero Trefla Gdańsk

Po trzech latach libero Fabian Majcherski wraca do Trefla Gdańsk. Poprzednio w drużynie „gdańskich lwów” grał w latach 2016-2021, a wcześniej występował w szeregach zespołów młodzieżowych Trefla. – Bardzo się cieszę z powrotu kolejnego wychowanka Trefla Gdańsk – Fabiana Majcherskiego. […] Fabian wprowadza pozytywną energię do szatni i tworzy bardzo dobrą atmosferę. Cieszę się, że Fabian wzmocni pozycję libero i razem z Voitto będą stanowić o sile przyjęcia i obrony naszej drużyny – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Fabian Majcherski żółto-czarne barwy zaczął reprezentować w wieku 16 lat, gdy przeniósł się z rodzinnego Lęborka do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku oraz drużyn młodzieżowych Trefla. Zanim zadebiutował w drużynie seniorów reprezentował Gdańsk m.in. w kategorii juniorów, czy Młodej Lidze, z którymi sięgnął po srebrny i brązowy medal rozgrywek.

Do pierwszej drużyny dołączył przed sezonem 2016/2017, pełniąc wówczas rolę zmiennika Piotra Gacka. Następnie duet na swojej pozycji tworzył przez cztery lata z Maciejem Olenderkiem. Do największych sukcesów Fabian Majcherski może zaliczyć tytuł najlepszego broniącego podczas finałowego turnieju Pucharu Polski w 2018 roku, brązowy medal PlusLigi oraz Puchar kraju w sezonie 2017/2018, a także gra w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. W poprzednim sezonie reprezentował barwy pierwszoligowego MKS-u Będzin, z którym sięgnął po złoty medal TAURON 1.Ligi, tym samym awansując do PlusLigi.

Jestem niezwykle zadowolony, że ponownie będę reprezentować barwy Trefla Gdańsk. Gdańsk to mój dom, to tutaj rozpoczęła się moja przygoda z profesjonalną siatkówką, więc ten powrót jest dla mnie szczególnie ważny – mówi Fabian Majcherski, libero Trefla Gdańsk. – Zamierzam wnieść do zespołu dużo uśmiechu i pozytywnej energii. Będę dawać z siebie sto procent na każdym treningu i w każdym meczu. Razem będziemy walczyć i sięgać po najwyższe cele – mówi Fabian Majcherski.

Swojego zadowolenia nie kryje także Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Bardzo się cieszę z powrotu kolejnego wychowanka Trefla Gdańsk – Fabiana Majcherskiego. Poprzednio, kiedy Fabian grał w naszym klubie, wraz z drużyną zdobył brązowy medal PlusLigi oraz Puchar Polski w sezonie 2017/2018. Podczas finałowego turnieju pucharowego we Wrocławiu Fabian zdobył tytuł “Najlepszego Broniącego” – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. – Fabian wprowadza pozytywną energię do szatni i tworzy bardzo dobrą atmosferę. Cieszę się, że Fabian wzmocni pozycję libero i razem z Voitto Koykką będą stanowić o sile przyjęcia i obrony naszej drużyny – zakończył Dariusz Gadomski.

Fabian Majcherski związał się z klubem rocznym kontraktem.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Partner Techniczny

Patroni medialni