Do ostatniego meczu rundy zasadniczej Trefl Gdańsk vs Exact Systems Hemarpol Częstochowa zostało
15 paź

Drugoligowcy z pierwszym zwycięstwem

Najstarsze „gdańskie lwy” wywalczyły w sobotę pierwsze punkty w rozgrywkach II ligi, pokonując SMS Police. Swój pojedynek wygrali również kadeci II, którzy zmierzyli się z ekipą starogardzkiej KaEmKi.

Dla gdańskich kadetów sobotni poranek nie był łatwy. W hali LO nr 4 ugościli KaEmKę Starogard Gdański, która tanio skóry sprzedać nie chciała. Po pierwszych dwóch wygranych partiach, gdzie druga zakończyła się wynikiem 30:28, wydawałoby się, że starogardzianom ciężko będzie się podnieść. Jednak nic bardziej mylnego. Goście byli górą w trzecim i czwartym secie, sprawiając, że o końcowym triumfie miał zadecydować tie-break. W tym, na szczęście, więcej sił zachowali zawodnicy Trefla i to oni cieszyli się po ostatnim gwizdku.

Po południu przyszedł czas na starszych żółto-czarnych. Podopieczni Edwarda Pawlun po pierwszych dwóch kolejkach II ligi nie zanotowali żadnego zwycięstwa. Co więcej, konto punktowe również mieli puste. Trzeba jednak przyznać, że młoda drużyna rozpoczęła sezon od starć z mocnymi rywalami, którzy byli zdecydowanymi faworytami. Tym razem spotkali się z SMS-em Police, który także liczył na pierwszy tegoroczny triumf. Jednak gdańszczanie od początku kontrolowali spotkanie, nie pozwalając gościom się rozkręcić. Dzięki temu zakończyli pojedynek w trzech setach, zgarniając komplet punktów.

Wyniki:

II liga
Trefl II Gdańsk – SMS Police 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)

Kadeci
Trefl Gdańsk II – KaEmKa Starogard Gdański 3:2 (25:18, 30:28, 23:25, 23:25, 15:10)