Do domowego meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostało
Kup bilet
09 lip

„Czwórka” Trefla Gdańsk ponownie mistrzem Polski!

W dniach od 7 do 9 lipca w Arenie Gliwice odbywał się 29. Wielki Finał Kinder Joy of Moving, czyli zmagania o mistrzostwo Polski w minisiatkówce. Tym razem Trefl miał w turnieju jedną swoją drużynę – w kategorii „czwórek” chłopców. Liczący sześciu zawodników zespół w połowie składał się z mistrzów Polski młodzików (po ten tytuł drużyna Trefla sięgnęła w maju), a także był prowadzony przez trenera Oskara Janiszewskiego – szkoleniowca złotych młodzików. Młode „gdańskie lwy” wygrały wszystkie 11 meczów w trakcie trzydniowego turnieju i w niedzielę po południu sięgnęły po trzecie złoto w historii klubu w minisiatkówce! Złoci siatkarscy adepci to na co dzień uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gdańsku, jednego z trzech głównych Partnerów klubu w szkoleniu młodzieży.

W zakończonej 29. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving rywalizowały 192 drużyny z całej Polski, wyłonione do wielkiego finału na etapach wojewódzkich, które trwały cały rok szkolny. Młodzi zawodnicy rywalizowali w Arenie Gliwice w kategoriach „dwójek”, „trójek” i „czwórek” dziewcząt i chłopców. W tym roku w Wielkim Finale Trefl miał swój jeden zespół – w kategorii „czwórek” chłopców. Barwy „gdańskich lwów” reprezentowali Oliwier Zenio, Łukasz Malek, Rafał Pączek, Mateusz Nyk, Konrad Korzeniowski oraz Stanisław Kozłowski. Trzej pierwsi to także reprezentanci Trefla w starszej kategorii wiekowej – młodzików – w której na początku maja sięgnęli po mistrzostwo Polski w turnieju finałowym rozgrywanym w Poznaniu. Podobnie jak w stolicy Wielkopolski, tak i w Gliwicach zawodników prowadził trener Oskar Janiszewski (w młodzikach wspólnie z Pawłem Deguciem i Mariuszem Łobaczem), a z trybun młodych graczy wspierali niezastąpieni rodzice. Podobnie jak w przypadku innych turniejów finałowych, tak i podczas Wielkiego Finału Kinder Joy of Moving byli oni zaopatrzeni we flagi od Klubu Kibica Trefla Gdańsk i robili w hali fantastyczny hałas. Z tym wsparciem młode „gdańskie lwy” świetnie nie tylko rozpoczęły turniej, ale i do końca ani razu nie pozwoliły wygrać przeciwnikom. W pierwszej fazie grupowej gdańszczanie rozegrali trzy mecze w piątek od godz. 12:00 do około 17:00 i kolejno wygrali z drużynami z Nysy, Koszalina oraz Białej Podlaskiej, tracąc w tych trzech spotkaniach tylko jednego seta. Z pierwszego miejsca w grupie Trefl awansował do dalszych rozgrywek, które odbywały się tego samego dnia od 17:30 do około godz. 21. Również na tym etapie na gdańszczan nie było mocnych. Podopieczni Oskara Janiszewskiego bez straty seta wygrali kolejno z rywalami ze Skarżyska, Nysy i Warszawy i ponowie z pierwszego miejsca w grupie awansowali dalej – tym razem już do najlepszej ósemki zmagań. Walka w TOP 8 rozpoczęła się w sobotę w południe. Gdańszczanie grali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, BBTS-em „Włókniarz” Bielsko-Biała” oraz SMS-em Sparta Kraków. I choć w dwóch pierwszych meczach przeciwnikom udało się wygrać seta, drużyna trenera Janiszewskiego ponownie zajęła pierwsze miejsce w grupie i zameldowała się w półfinale mistrzostw Polski! W nim w niedzielę o godz. 10:00 młode „gdańskie lwy” rozpoczęły spotkanie z zespołem KS Arena Tomaszów Mazowiecki – pierwszy set należał do rywali do 12, ale „gdańskie lwy” szybko wróciły do swej świetnej formy i kolejne dwie partie rozstrzygnęły na swoją korzyść. Tym samym chłopcy awansowali do finału, w którym mierzyli się ponownie z rywalem z Warszawy, ale tym razem nie z klubu MOS Wola, tylko KS METRO. Starcie o złoto było niezwykle emocjonujące. Stołeczny zespół wygrał pierwszego seta do 12, a kolejne dwa… Trefl rozstrzygał na swoją korzyść na przewagi! Już na etapie minisiatkówki było więc mnóstwo emocji, zakończonych ogromną radością.

Niedzielny złoty medal w 29. Wielkim Finale Kinder Joy of Moving to trzecie złoto w minisiatkówce w historii klubu. Rok temu również sięgnęła po nie „czwórka” chłopców, a dwa lata temu złoty krążek został wywalczony w kategorii „trójek”. Dodając z kolei dwa brązowe medale (z 2019 i 2022 roku) to piąty krążek w historii klubu w minisiatkówce. Skład złotej „czwórki” 2023 to na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, będącej częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gdańsku. To jedna z trzech głównych placówek, w których odbywa się siatkarskie szkolenie pod skrzydłami Trefla, które owocuje takimi efektami. Klub bardzo dziękuje Szkole oraz Dyrektorom za możliwość wspólnego wychowywania przyszłych mistrzów!

Siatkarskie szkolenie młodzieży w Gdańsku wspierają Trefl SA, Rodzina Treflików, Coldstore Gdańsk oraz miasto-gospodarz.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni