MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Kup bilet
19 Cze

Bartosz Filipiak atakującym Trefla Gdańsk

Piąty najlepszy atakujący PlusLigi z sezonu 2018/2019 – Bartosz Filipiak – w sezonie 2019/2020 będzie reprezentować Trefla Gdańsk. Nowy atakujący „gdańskich lwów” związał się z klubem rocznym kontraktem.

Bartosz Filipiak mierzy 197 cm i w lutym skończył 25 lat. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w BKS-ie Chemiku Bydgoszcz. W rozgrywkach Młodej Ligi zdobył brąz w sezonie 2010/2011, rok później złoto, a następnie srebro. Na parkietach PlusLigi zadebiutował w sezonie 2013/2014 w barwach Chemika Bydgoszcz. Niestety atakujący doznał kontuzji i przez następne dwa sezony grał w Victorii Wałbrzych, z którą zdobył złoto I ligi. W sezonie 2016/2017 powrócił do seniorskiego zespołu Chemika Bydgoszcz, w którym odgrywał kluczową rolę na boisku przez kolejne trzy sezony. W minionych rozgrywkach Filipiak uplasował się w czołówce dwóch rankingów PlusLigi – najczęściej punktujących (5. miejsce) oraz najlepszych atakujących (także 5. miejsce). W 26 meczach zdobył łącznie 433 punkty, z czego 373 atakiem.

Jestem podekscytowany zmianą klubu. Trzy lata spędziłem w Bydgoszczy i uważam, że to najlepszy moment, by zmienić otoczenie – mówi Bartosz Filipiak. – Myślę, że każda zmiana zespołu oraz miejsca zamieszkania daje solidny impuls do rozwoju. Trzeba zaadaptować się w nowej grupie, zawalczyć o swoją pozycję, pokazać swoje umiejętności, a to może mi wyjść tylko na lepsze – dodaje atakujący.

W tym roku Bartosz otrzymał powołanie do kadry B, z którą czekają go zmagania podczas XXX. Letniej Uniwersjady. Reprezentacja prowadzona przez trenerski duet Woicki – Pliński pierwszy mecz grupowy rozegra 1 lipca w Neapolu. To jednak nie jedyna kadrowa rola Filipiaka. Tuż po sezonie ligowym – na początku maja – nowy atakujący Trefla Gdańsk otrzymał także powołanie do szerokiej kadry A od trenera Vitala Heynena na Siatkarską Ligę Narodów, w której znalazło się 30 graczy. Następnie Filipiak skupiał się tylko na obowiązkach reprezentacji B, ponieważ nie znalazł się w gronie 25 graczy, którzy w połowie maja udali się na zgrupowanie do Spały, jednak pod koniec ubiegłego tygodnia, ze względu na kontuzję środkowego Michała Szalachy, Heynen powołał Bartosza do 25-tki, z której na każdy turniej Ligi Narodów wybiera 14 zawodników.

Bartek był wyróżniającą się postacią w minionym sezonie, o czym świadczą chociażby statystyki oraz  ligowe rankingi, a także powołania do reprezentacji – mówi trener Trefla Gdańsk, Michał Winiarski. – Nasz nowy atakujący długo grał w Bydgoszczy i mam nadzieję, że zmiana środowiska i zespołu pomogą mu w dalszym rozwoju i podnoszeniu umiejętności. Bartek posiada świetne parametry na pozycji atakującego, a przede wszystkim pragnie zrobić krok do przodu i chce codziennie na to mocno pracować – dodaje trener Winiarski.

Atakujący związał się z Treflem rocznym kontraktem.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni