Do meczu z kibicami zostało
Kup bilet
03 kw.

Asseco Resovia wygrywa pierwszy mecz o 5. miejsce

W sobotni wieczór w hali Podpromie drużyny Asseco Resovii i Trefla Gdańsk stoczyły emocjonujące starcie, jednak ostatecznie to gospodarze rozstrzygnęli je na swoją korzyść 3:1. W pierwszych trzech setach kibice przed telewizorami byli świadkami zaciętych końcówek, a po stronnie gdańszczan oglądali także zawodników, którzy wcześniej nie występowali w wyjściowym składzie. Trener Winiarski do gry desygnował bowiem także graczy, którzy przez cały sezon podnosili jakość treningów – m.in. Kewina Sasaka, Łukasza Kozuba oraz Bartosza Pietruczuka.

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:19)

Asseco Resovia: Drzyzga 2, Buszek 9, Jendryk 7, Cebulj 19, Butryn 8, Tammemaa 6, Potera (libero) oraz Krulicki, Domagała 15, Woicki, Hain 5

Trefl Gdańsk: Kozub 3, Pietruczuk 11, Sasak 20, Reichert 14, Urbanowicz 7, Mordyl 6, Olenderek (libero) oraz Lipiński, Wlazły 3, Janusz, Pruszkowski (libero), Janikowski 3

Liczby meczu:

7 – już siedmioma punktami prowadzili w pierwszym secie rzeszowianie (16:9, następnie sześcioma „oczkami” 18:12), jednak gdańszczanie dogonili rywali i wyrównali wynik przy stanie 20:20. Trener Michał Winiarski w sobotni wieczór do gry w pierwszej szóstce posłał także zawodników, którzy wcześniej nie występowali w wyjściowym składzie, ale przez cały sezon mieli ogromne znaczenie dla jakości treningów gdańszczan. Bartłomieja Lipińskiego zastąpił Bartosz Pietruczuk, Mariusza Wlazłego Kewin Sasak, Marcina Janusza Łukasz Kozub, a na środku siatki mecz zaczęli Karol Urbanowicz i Bartłomiej Mordyl. W zmienionym składzie Trefl walczył bardzo zacięcie z „rzeszowskimi wilkami”. Pierwszą partię wygrali rzeszowianie do 23, a drugą gdańszczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść do 22.

13 – po trzynaście punktowych bloków zaliczyły w sobotnim meczu drużyny Trefla i Asseco Resovii. Wśród gdańszczan najczęściej (trzykrotnie) blokowali Łukasz Kozub i Karol Urbanowicz, a wśród rzeszowian cztery „oczka” w tym elemencie gry zanotował Damian Domagała. Najbardziej wyrównany przebieg miała trzecia partia meczu, w której w końcówce był remis 21:21, jednak ostatecznie to rzeszowianie wygrali set do 22 i wysunęli się na prowadzenie w meczu 2:1.

20 – najwięcej punktów – 20 – zdobył w sobotnim meczu Kewin Sasak. Najlepsze statystyki zanotował z kolei Moritz Reichert, osiągając 54% skuteczności w przyjęciu oraz 50% w ataku. Niemiecki przyjmujący zdobył 14 punktów – 11 atakiem, jeden blokiem i dwa bezpośrednio z zagrywki.

Teraz rywalizacja przenosi się do Gdańska. W ERGO ARENIE drużyny zmierzą się w czwartek o godz. 17:30. W przypadku zwycięstwa gdańszczan o tym, kto zajmie 5. miejsce zadecyduje złoty set. Transmisja meczu w Polsacie Sport.