NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
14 Lut

9980 kibiców i zwycięstwo 3:0 z Cuprum Lubin!

W niesamowitej atmosferze, którą stworzyło 9980 kibiców, w tym ponad 6500 uczniów z Kaszub, Trefl Gdańsk zwyciężył z Cuprum Lubin bez straty seta! Statuetka MVP po raz pierwszy powędrowała do środkowego Bartłomieja Mordyla!

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (26:24, 25:17, 25:16)

Trefl Gdańsk: Filipiak 14 punktów, Janusz 1, Schott 10, Halaba 7, Mordyl 10, Crer 7, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak, Janikowski, Urbanowicz 2

Cuprum Lubin: Lipiński 6 punktów, Ziobrowski 5, Dvoranen 5, Smoliński 4, Tavares 2, Sacharewicz 5, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk, Gorzkiewicz, Biegun 1, Domagała 5, Morozau 1

MVP: Bartłomiej Mordyl

Widzów: 9980

Liczby meczu:

1 – po raz pierwszy w ligowej karierze statuetkę MVP otrzymał Bartłomiej Mordyl. Środkowy Trefla w piątkowym starciu świetnie pokazał się w bloku, skutecznie zatrzymując przeciwników aż siedmiokrotnie – w sumie gdańszczanie blokiem zdobyli 11 „oczek”, więc zdecydowana większość należała do „Barrego”.

5 – piątkowe starcie było już piątym „Meczem Kaszubskim” organizowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze podczas spotkań drużyn spod znaku Trefla. Uczniowie z Kaszub przybyli do ERGO ARENY w ramach finału konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”, którego tematyka w tym roku nawiązywała do 100-lecia zaślubin Polski z morzem. Z okazji tej wyjątkowej 100-tnej rocznicy, która przypadała dokładnie cztery dni temu w hali na granicy Gdańska i Sopotu przed meczem odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, a trybuny wypełniły się biało-czerwoną kartoniadą od Niepodległej.

9980 – tylu kibiców zameldowało się dziś w ERGO ARENIE, w tym blisko 6500 dzieci i młodzieży, uczących się na co dzień języka kaszubskiego. Był to najwyższy wynik frekwencyjny Trefla Gdańsk od sezonu 2014/2015, a halę opanowała niesamowita atmosfera! Bardzo dziękujemy wszystkim za współtworzenie tego widowiska!

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/TREFL-Gdansk-Cuprum-Lubin-3-0-n142249.html.

Teraz przed gdańszczanami wyjazd do Bydgoszczy (niedziela, 23 lutego, 20:30), a w środę 26 lutego o godz. 18:30 podejmą w ERGO ARENIE MKS Będzin. Bilety na to spotkanie czekają na www.gdanskielwy.pl.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni