Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

201611110941IGA3381s
LOTOS Trefl wyszarpał zwycięstwo z mocnym Cuprum (11.11.2016) Autor: Michał Rudnicki

Gdańscy siatkarze kolejny raz w tym sezonie pokazali charakter! Przegrywali 1:2 i 20:22 w czwartym secie, ale zdołali odwrócić losy meczu i pokonać świetnie grający zespół z Lubina.

LOTOS Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:2 (25:16, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13)

LOTOS Trefl: Grzyb (3 punkty), Pietruczuk (12), Schulz (14), Pashytskyy (19), Mika (14), Masny (2), Gacek (libero) oraz Stępień, Romać (2), Hebda

Cuprum: Kaczmarek (24), Pupart (14), Boehme (7), Taht (19), Hain (7), Łomacz (2), Rusek (libero) oraz Malinowski (1), Gorzkiewicz

MVP meczu: Michal Masny (LOTOS Trefl)

Widzów: 2980

Liczby meczu:

0 - tyle meczów z drużynami, które w poprzednim sezonie nie zdobyły medalu, przegrali w obecnych rozgrywkach siatkarze LOTOSU Trefla. Zwycięstwa nad ONICO AZS-em i Cuprum mogą okazać się bardzo ważne dla układu ligowej tabeli.
3 - tyle nagród MVP dostał już w tym sezonie Michal Masny. Słowak udanie rozdzielał piłki między swych kolegów, zaliczył punktowy blok oraz arcyważnego asa na 22:22 w kluczowej czwartej partii.
4 - tyle asów serwisowych w drugiej partii zaliczyli gracze Cuprum.
5 - tyle punktów z rzędu zdobyli gdańszczanie w końcówce czwartego seta. Przegrywali 20:22, by ostatecznie wygrać 25:22.
7 - tyle punktowych bloków w pierwszym secie zaliczyli gdańszczanie. Cztery z nich miały miejsce w pierwszych czterech akcjach meczu.
8 - tyle punktów oddali rywalom w tie-breaku gospodarze. Lubinianie sami zdobyli tylko pięć oczek.
19 - tyle punktów zdobył Dmytro Pashytskyy. Środkowy LOTOSU Trefla skończył 72 proc. swoich ataków, dołożył dwa bloki i cztery asy serwisowe. Co ciekawe, "Dima" zagrał w tym spotkaniu z urazem kostki, którego doznał w środę.
62 - tyle procent skuteczności w ataku mieli gdańścy siatkarze w tie-breaku. Taki też był wskaźnik ich skutecznych ataków po przyjęciu pozytywnym w całym spotkaniu.
70 - tyle procent kierowanych w siebie zagrywek rywali dobrze odebrał Piotr Gacek. Perfekcyjnie przyjął 40% serwisów.
85 - tyle procent pozytywnego przyjęcia zanotowali w pierwszym secie żóło-czarni.
86 - tyle procent skuteczności w ataku zaliczył Bartosz Gawryszewski. Kapitan LOTOSU Trefla rozpoczął mecz wśród rezerwowych, ale w trzecim secie zmienił Wojciecha Grzyba.

Pełna relacja z meczu dostępna jest w serwisie Trojmiasto.pl.